O mnie


O mnie

Witam nazywam się Kacper Rosół , mieszkam W Strzelcach Krajeńskich, w woj. lubuskim. Astronomie zaszczepił we mnie  mój Tata, to on jako pierwszy  pokazał mi księżyc ,wytłumaczył  na czym polegają zaćmienia. Gdy miałem 6 lat lubiłem wychodzić z tatą na dwór i godzinami wpatrywać się w niebo. Gdy podrosłem dostałem na urodziny pierwszy teleskop ,
ujrzałem pierwszy raz w życiu kratery na księżycu , zapytałem się taty? a on jak żywa encyklopedia wytłumaczył małemu chłopcu (7 lat)  jak taki twór powstał. Potem jakoś Astronomia we mnie obumarła teleskop , kurzył się przez lata . Aż do momentu gdy ukończyłem 13 lat , astronomia ożyła. Moja Mama zobaczyła gdzieś w kiosku prenumeratę Kosmos tajemnice Wszechświat, to było to żeby dać mi kopa ,zastrzyk astronomii.
Potem znalazłem  na Allegro używany teleskop    Sky Watcher Synta 8 dobson  nazbierałem na niego ,
tata trochę mi dołożył a następnego dnia pojechaliśmy . Gdy zobaczyłem tego "olbrzyma" to nie wierzyłem co kupiłem .

Gdy wycelowałem nim w księżyc to zemdlałem z wrażenia , nie mogłem uwierzyć co ja widzę  nigdy czegoś takiego nie widziałem . Gdy zobaczył to mój tata też nie mógł uwierzyć w to co widzi.Synta jest ze mną nadal i zostanie na zawszę , ten teleskop pokazał  mi za dużo  i dał mi tyle radości
że nigdy go nie sprzedam.


 


4 komentarze:

 1. Witaj Kacper zauważyłem że bacznie przyglądasz się mojej skromnej stronce co nie ukrywam że mnie to Cieszy . Jednocześnie chciałem zauważyć że mimo Twojego młodego wieku masz dobry sprzęt oraz bardzo ładnie prowadzoną stronkę. Z przyjemnością dodałem Twój blog na liście moich ulubionych stron . Pozdrawiam Przemo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest mi bardzo miło.Dziękuję .

  OdpowiedzUsuń
 3. Kacper, tak trzymać. bardzo fajnie prowadzisz tą stronkę. Mam nadzieję, że twój zapał do astronomii nie osłabnie. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobnie było u mnie, pamiętam jak tata wynosił mnie przed dom zimą, ubraną prawie jak Eskimos i jak pokazywał mi gwiazdy. Mój mózg nie mógł wtedy ni jak przetworzyć informacji o kulistym kształcie Ziemi :) Też zaczęłam zbierać tę serię o kosmosie (skończyłam na ok. 52 egzemplarzach) - to było, jeśli się nie mylę, ze 4 lata temu. Fajnie, że ta pasja się u Ciebie rozwinęła - zostań po tej stronie mocy i powodzenia!
  PS. Ciekawy blog !
  Pozdrawiam
  Dominika

  OdpowiedzUsuń